Pojačan nadzor korištenja parkirnih mjesta za osobe s invaliditetom

Policijski službenici PP Đakovo su dana 18.09.2020. godine u suradnji s Udrugom invalida rada Đakovo pojačano vršili nadzor korištenja parkirališnih mjesta rezerviranih za parkiranje osoba s invaliditetom i nadzor moguće zlouporabe znaka pristupačnosti.Cilj ove akcije je upoznati javnost sa problemima s kojima se suočavaju invalidne osobe u prometu.

Ovim putem predsjednik Udruge invalida rada Stjepan Fekete kao i policijski službenici apeliraju na vozače da ne zauzimaju parkirna mjesta koja su namijenjena za parkiranje osoba sa invaliditetom.

Novčana kazna za nepropisno parkiranje na parkirališnom mjestu rezerviranom za parkiranje vozila osoba s invaliditetom iznosi 700,00 kuna.Napominjemo da znak pristupačnosti važi samo kada vozilom upravlja osoba s invaliditetom ili se ta osoba nalazi u vozilu.